دامپزشک مشاور

بیماری حیوانات خانگی بیماری مشترک انسان و دام کلینیک دامپزشکی
 
واحدهای عرضه حیوانات خانگی شناسنامه دار می شوند
ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ امرداد ۱۳٩۱ : توسط : دکتر مجید ذاکریان

امروز خبری برای من پیامک شد که عجیب بود در سایت خبری دامپزشک رفتم و مطلب زیر را دیدم. امیدوارم آقای رئیس (دکتر حزبئی) روی حرف خودشان باشند!!!

دامپزشک: مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: تلاش می‌کنیم واحدهای عرضه حیوانات خانگی در این استان شناسنامه دار شوند.

 
محمد‌رضا حزبئی، مدیر کل دامپزشکی استان تهران در گفتگو با "دامپزشک" با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر یکسری جلسات مقدماتی با محیط زیست و شهرداری در این رابطه انجام شده تا بر اساس توافقات، ساماندهی مناسبی در بازار حیوانات خانگی انجام شود.
وی افزود: این روزها در بین مردم تهران نگهداری از حیوانات مختلف شایع شده است.
حزبئی خرید حیوان از کنار خیابان و دستفروشان را روش پسندیده‌ای ندانست و گفت: در حال حاضر یک بازار پرندگان در تهران وجود دارد که کادر بهداشتی در آن مستقر شده است.
وی ادامه داد: با خرید از این محل می‌توان اطمینان داشت که نظارت‌های بهداشتی روی حیوانات آن انجام می‌شود.
مدیر کل دامپزشکی استان تهران با اشاره به اینکه در حاشیه بازار پرندگان برخی دستفروشان اقدام به فروش حیوانات بدون نظارت‌های بهداشتی می‌کنند، بیان داشت: برخورد سازمان محیط زیست با این افراد و جمع آوری آنها نیز چاره‌ساز نخواهد بود و تا زمانی که تقاضا وجود دارد، فروش حیوانات خانگی به صورت غیرمجاز نیز ادامه خواهد یافت.
وی تاکید کرد: متقاضیان باید بدانند برای حفظ سلامت خود حیوانات را از مراکز مجاز تحت نظارت خریداری کنند.
حزبئی در پاسخ به این نکته که چنین مراکزی در تهران وجود ندارد، پس چگونه افراد می‌توانند اقدام به خرید حیوانات خانگی از مراکز مجاز کنند، خاطر نشان کرد: برخی کلینیک‌ها و دامپزشکان بخش خصوصی اماکن خاصی را برای خرید به مشتریان خود توصیه می‌کنند.
وی اضافه‌کرد: اماکن توصیه شده تحت نظارت این دامپزشکان قرار دارد بنابراین خرید از آنها مشکلی را برای متقاضیان نگهداری از حیوانات خانگی ایجاد نمی کند.