دامپزشک مشاور


+ shih tzu

  درود بر تمام دوستداران حیوانات

 دوستان تماس می گیرند و مدام ما را مورد محبت خود قرار می دهند، چند نفری در خواست کردند که در مورد نژاد شیتزو برای ما مطالبی را عنوان کنید. بنابراین این نوشته را به معرفی نژاد شیتزو می پردازم.

 شیتزو Shih Tzu یک کلمه چینی است به معنی سگی که شبیه شیر می باشد دلیل انتخاب این اسم بخاطر حالت موهای این نژاد است. همانطور که عنوان شد خاستگاه این نژاد از تبت است از مخلوط شدن و اصلاح نژاد سگ تبتی با پیکینیز این نژاد به وجود آمده است.

 وزن این نژاد بین 4 تا 7 کیلو گرم است شیتزو از گروه سگهای عروسکی با موهای بلند و به رنگهای مختلف است به علت موهای بلند، این نژاد احتیاج به حمام کردن ماهانه و مراقبت روزانه از موها نیاز دارد، همچنین موهای دور چشم باید به صورت مرتب کوتاه شوند.

 در مورد آموزش این نژاد باید از زمان تولگی یه تربیت حیوان پرداخت در مسایل آموزشی شیتزو خود سر و کله شق است بنابراین صاحب حیوان صبر و پشتکار باید از خود نشان دهد.

 از لحاظ خلق و خوی سگی نجیب، باوفا و مغرور است، این نژاد دوستدار کودکان است و ارتباط آن با حیوانات دیگر مناسب است، این نژاد قادر به زندگی در آپارتمان است و عاشق هوای معتدل است از خصوصیت بارز این نژاد عدم پارس کردن زیاد است.

  امیدوارم دوستاران این نژاد هم اطلاعات لازم در مورد نژاد شیتزو را بدست آورده باشند. در صورت هر گونه سوال و یا موارد درمانی شما می توانید با پست الکترونیک mjzakerian@yahoo.com و یا شماره همراه 09122114414 تماس بگیرید.

 

 

نویسنده : دکتر مجید ذاکریان ; ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک