دامپزشک مشاور

بیماری حیوانات خانگی بیماری مشترک انسان و دام کلینیک دامپزشکی
 
شیوه آموزش دستشویی سگ
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ شهریور ۱۳۸٥ : توسط : دکتر مجید ذاکریان

درود بر تمام دوستداران حیوانات

 دوستان  بسیاری تماس گرفته اند و خواستار نوشتن مطالبی درباره نحوه آموزش مکان دستشویی سگ شده اند. قبل از خرید حیوان ابتدا مکانی را برای دستشویی کردن حیوان در نظر بگیرید، این مکان می تواند در داخل دستشویی خانه شما، حمام، پاسیو، بالکن، پشت بام و یا حتی خارج از خانه شما باشد.

 

 در صورت استفاده از مکان داخل خانه بهتر است کف این مکان را با روزنامه بپوشانید، همچنین توالتهای مخصوص سگ هم وجود دارد که برای سگهای ماده بسیار مناسب است.

 

 بعد از اینکه سگی را تهیه کردید اولین مکانی که سگ را با آن آشنا می کنید و اولین مکانی که بر روی زمین قرار می دهید محل دستشویی کردن سگ شما است، کمی صبر کنید تا سگ شما توالتش را انجام دهد بعد او را داخل یک فضای محدود بر اساس سن و اندازه حیوان قرار دهید ( برای توله فضایی یک در یک مناسب است). آنگاه در طی فواصل زمانی یکسان سگ خود را به محل دستشویی کردنش هدایت کنید، چند دقیقه بگذارید در این مکان بماند در صورتی که دستشویی کرد با او بازی کنید و به او جایزه بدهید در غیر این صورت او را به فضای که محدودش کرده بودید برگردانید و در تایم زمانی بعدی این کار را دوباره تکرار کنید. در مواقعی که خارج از مکانی که شما می خواهید دستشویی کرد شدیداّ دعوایش کنید و جای جایگزین را به سگتان نشان دهید.

 

 روش دیگر این است که داخل یک اتاق را پر از روزنامه کنید و به مرور زمان از تعداد روزنامه ها بکاهید و در نهایت تنها روزنامه ای که در آنجا دستشویی می کند باقی می ماند.

 

 روش سوم استفاده از قطره آموزش ادرار است که این قطره را بر روی مکانی ( روزنامه ) که قرار است دستشویی کند می چکانید و سگ خود را در داخل فضای محدود قرار می دهید و طی فواصل زمانی معین او را به محل دستشویی کردنش هدایت می کنید.

 

 در نظر داشته باشید که توله تا شش ماهگی می تواند فراموش کند بنابراین توله خود را کاملاّ تحت کنترل داشته باشید. 

 امیدواریم با این نوشته شما بتوانید مشکل دستشویی کردن سگ خود را حل کنید.

 

 آدرس کلینیک : چهار راه پاسداران، خیابان دولت، ما بین اختیاریه و دیباجی، کوچه خرداد، پلاک ١٨، کلینیک دامپزشکی دکتر ذاکریان

 

 پذیرش با وقت قبلی: صبحها 30/10 تا 30/12 – عصرها 16 تا 20

 

 تلفن: 700 70 225