روز ماد مبارک

هر سال چند ماه ای که به روز مادر مانده برنامه ریزی می کردم که امسال چه چیزی بعنوان هدیه روز مادر تهیه کنم؟ نمی دانم مادر من اینطور بود یا تمام مادرها این شکلی هستند از آن آدمهایی بود که هدیه دادن به او خیلی لذت بخش بود آنقدر خوشحال می شد و عکس العملهای جالبی انجام می داد که از هدیه دادن به او بسیار لذت می بردم. یکبار برایش دوربین فیلمبرداری خریدیم چنان به وجد آمده بود که باخودمان گفتیم کاش زودتر برایش می خریدیم. یکسال برنامه ریزی کردم دو ماه مانده بود به روز مادر انگشتری زیبا با کلی گشتن پیدا کردم و خریدم. روز مادر شاخه گلی برای مادر تهیه کردم و بهمراه انگشتر به خانه بردم یک دسته گل هم برای خواهرم خریدم، با کمال تعجب تا پا داخل خانه گذاشتم گفت عجب دسته گل زیبای دستت درد نکند. آمدم بگم این شاخه گل و انگشتر برای شما است، خواهرم اشاره ای کرد و گفتم تازه انگشتر هم است، تا زمان خوب با گل ور می رفت کلی کیف می کرد آنجا مفهوم واقعی مادر نخستین معلم انسان است را فهمیدم، "اندازه و بهای هدیه مهم نیست بلکه هدیه باید به گونه ای باشد تا طرف مقابل را شاد کند".

همیشه هر هدیه با هر بهای می خریدی نخست تشکر می کرد بعد یک نگاه ای می کرد اگر می دانست شرایط مالی بد است می گفت: "چقدر قشنگه! همیشه همین کارها را بکن! راستی اگر پول نیاز داری من مقداری پول دارم روی من حساب کن" می بینید فداکار و مهربان بودن مادر تا چه بی نهایت می تواند باشد برای همین می گویم هدیه دادن به او یک حس دیگری می داد.

اما امسال اولین سال فراق تو ای مادر است!!! روحت به آسمانها پرکشید و کالبد خسته تو در دل زمین جای گرفت، مادر می ترسیدم که امسال روزت فرا رسد چون نمی دانم برای امسال چه باید بخرم؟! چه چیزی می تواند روح تو را شاد کند و مرحمی بر قلب شکسته من باشد؟ هر سال روز مادر را انتظار می کشیدم تا با دادن هدیه ای ناقابل لبخند بر لبهای همیشه خندانت ببینم و بوسه ای بر گونه هایت بیندازم آن بوسه مانند نوشیدن آبی بود در صحرای سوزان. در این سالروز ولادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا و روز زن، عضلات قلبم در انقباض کامل است هر سو می نگرم خاطراتت برایم مانده شاخه گلی تهیه خواهم کرد و بر سر مزارت خواهم آمد و با ناله ای جان سوز خواهم گفت مادر روزت مبارک!نمی دانم چند صبای را تحمل خواهم کرد و بر زبانم بیتی جاری خواهد شد:

مادر بخواب، کعبه من خاک کوی توست

فدای خاک کوی تو، خانه نو مبارکت

/ 8 نظر / 35 بازدید
samira

اي كاش مي شد كه عزيزانم هيچ گاه از كنارمان نمي رفتند ولي چه ميشود كرد تقدير الهي اين طور رقم خورده است كه بياييم و برويم و ازخود تنها خاطراتي به جاي بگذاريم . آقاي دكتر ذاكريان روح مادرتان شاد باشد و در اين روز همدري بنده را پذيرا باشيد .

نگین

به یقین روح بلند ایشان در ملکوت خداوند آرام گرفته است. خدا رحمت کند و روزش برای همیشه مبارک باشد[گل]

هومن

بالاترین هدیه ایی که به او میدهید، انسانیتی است که در وجودتان موج میزند. که این بالاترین هدیه برای هر مادری است. روحشان قرین رحمت باد

پدرام

روحش شاد که مادر یگانه موجودی است که عشق و محبتش را بیدریغ نثار فرزندانش میکند و امسال هم با تمام وجود بهش روز ش را تبریک بگین چرا که مطمئن هستم الان کنار شماست

مریم

تربیت فرزندی والا چون شما نشان این است که ایشان هم انسانی به تمام معنا بودند روحشون شاد

علی

دکتر عزیز من هم به نوبه خودم با شما ابراز همدردی می کنم . امیدوارم غم جدایی از این موجود عزیز را با کار و تلاش و محبت به دیگران که حتما ادامه راه و خواسته ایشان بوده است کم کنی. آرزوی تندرستی برایت دارم.

یک همکار

دکتر جان بازمانده بودن خیلی سخته. از من که بپرسی دوس دارم زودتر از همه خودم برم. والله که هزاران بار مردن راحتر از دست دادن گوهری به نام مادر هستش

ملیحه

سلام برای داشتن چنین مادری بهتون تبریک میگم و برای از دست دادانشون هر چند نمی تونم درکتون کنم ولی داقعا متاسفم.