واکسيناسيون سگ و گربه

درود بر تمام دوستان<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

  با سپاس از تمامی دوستان که ما را مورد مهر خود قرار می دهند. بسیاری از دوستان تماس می گیرند و در مورد واکسیناسیون و درمان انگلی حیوان خود می پرسند، بنابراین نوشته امروز را به این مسئله اختصاص می دهیم.

1-سگ: بهترین زمان واکسن برای توله سگ سن 2 ماهگی است هر چند برخی از سازندگان واکسن سن یک و نیم ماهگی را پیشنهاد می کنند ولی با توجه به عدم تکمیل سیستم ایمنی سن دو ماه بهتر می باشد. در این سن یک واکسن پلی والان تزریق می شود که می تواند سه، چهار یا شش گانه باشد ( دیستمبر، پارواویروس، هپاتیت، پارا آنفولانزا و دو سویه لپتوسپیرز ). این واکسنها با توجه به شرکتهای سازده سه تا چهار هفته بعد تکرار می شود. واکسن هاری نیز با توجه به سن حیوان که باید 3 ماه را داشته باشد تزریق می شود. بعد از این برنامه واکسیناسیون به صورت سالی یکبار تکرار می شود. درمان انگلی نیز از سن 2 هفتگی شروع شده و هر سه هفته یکبار تکرار می شود تا زمانی که سن سگ به سه ماه برسد، از این زمان به بعد هر 3 ماه تکرار می شود.

2-گربه:بهترین زمان واکسن برای بچه گربه سن 2 ماهگی به بعد است و شامل یک واکسن پلی والان می باشد( کلسی ویروس، پان لکوپنی و رینو تراکئید). این واکسن همراه با واکسن هاری در سن 3 ماهگی تکرار می شود و بعد از آن سالی یکبار واکسیناسیون تکرار می شود. درمان انگلی نیز از سن 6 هفتگی آغاز شده و هر سه هفته یکبار تکرار می شود تا سن حیوان به سه ماه برسد از آن به بعد هر 3 ماه یکبار تکرار می شود.

 امیدوارم این مطالب کمک لازم جهت واکسیناسیون و درمان انگلی حیوان شما کرده باشد.

 

 به اطلاع دوستانی که خواهان واکسیناسیون از طریق ما برای حیوانات خانگی خود هستند می رسانیم کلیه خدمات درمانی در محل شما توسط گروه ما انجام می شود شما می توانید با شماره همراه  

09122114415 و یا پست الکترونیک: mjzakerian@yahoo.com تماس حاصل نمائید.   

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
افروز

سلام متن شما زیبا است لطفا در مورد پرندگان هم بنویسید

حسین

با سلام، من یک بچه گربه پیدا کردم، حدودا یک هفته، می خواستم بدانم هزینه واکسیناسیون هایی که فرمودید حدودا چقدر است؟

سانيا

سلام ميخواستم ببينم اين عکس سگ که کنار صفحست مال کدام نوع سگ است؟ ميتونم از طريق همين وبلاگ بخرمش؟