کننل کاف

درود بر دوستداران حیوانات

با سپاس از تمامی دوستان که من را مورد مهر و محبت خود قرار می دهند این نوشته را به یکی از بیماریهای سگ اختصاص می دهم.

Kennel Cough

به عفونت تراشو برونشایتس گفته می شود، که در واقع التهاب مجاری فوقانی تنفسی است. بیماری کننل کاف یک بیماری خود محدود کننده و قابل انتقال می باشد که سبب ایجاد بیماری در سگ سانان می شود. این بیماری در اثر آلوده شدن با پاتوژنهای اولیه: آدنو ویروس تیپ دو، پارآنفلوانزا، دیستمبر و بردوتلا برونکو سپتیکا ایجاد می شود و در مرحله بعدی عومل ثانویه مانند: باکتر یهای گرم منفی ( سودوموناس، کلبسیلا، ایشرشیا ) موجب وخامت حال بیمار می شود.

علایم بیماری:

 بیماری در ابتدا با علایم سرفه های تک آغاز شده و با گذشت زمان شدت و خشکی سرفه ها بیشتر می شود به صورتی که با ملامسه ناحیه نای سگ، تحریک ایجاد شده و حیوان شروع به سرفه می کند.

از نشانهای دیگر بیماری: اوق زدن، بالا آوردن غذای تازه بلعیده شده، بی اشتهایی، کاهش وزن، در گیری دیگر ارگانها مانند ایجاد صرع و اسهال است.

 گستردگی این بیماری در امریکا و آسیا شرقی بیشتر است و در ایران تنها در حیواناتی که در آن مناطق زندگی می کردند دیده شده است.

 چون علایم این بیماری با بیماری های دیگر همانند پنومونی، التهاب نای و دیگر بیماریهای تنفسی شبیه می باشد در صورت مشاهده علایم فوق حتما سگ شما باید توسط یک دامپزشک مجرب معاینه شود.

 

دوستان زیادی تماس می گیرند و خواهان آدرس ما هستند

تهران- چهار راه پاسداران- خیابان دولت- کوچه خرداد پلاک 3

پذیرش: صبحها 30/10 تا 30/12   عصرها 16 تا 20

پذیرش تنها با وقت قبلی صورت می پذیرد

تلفن 22570700 - 09122114415

/ 5 نظر / 6 بازدید
افشين اصلانی

مرسی از راهنمايی های شما

مهشيد

سلام دامپزشک عزیز. خسته نباشید. از مطالب آموزنده شما استفاده کردم. اگر به من اجازه لینک کردن وبلاگتان را بدید بسیار خوشحال می شم. منتظر جواب شما هستم.

ژاله

اميدوارم دامپزشک خوب و با وجدانی باشی و به همه حيوانات کمک کنی .. حتی آنهائی که پول ندارند بيان کلينيک

دانشجوی دامپزشکی

سلام همکار عزيز و استاد گرامی نظر شما را در مورد کامنتم در وبلاگ يکی از دوستان خواندم ازين که شما هم از حاميان حيوانات هستيد خوشحال شدم ولی متوجه نشدم منظورتان از تکذيب کردن چه بود به هر حال موفقيت دامپزشکانی مثل شما آرزوی قلبی من بوده و هست.

سانیا

سلام من ۲.۳ روز که يه سگ ترير اوردم که ۳ سالشه ولی اصلا با خواهر کوچيکم خوب نيست همش سر اون پارس میکنه چی کار کنم؟