دوست داشتن حیوانات

     بنی آدم اعضای یکدیگراند              که در آفرینش ز یک دیگراند

     چو عضوی به درد آورد روزگار            دگر عضوها را نماند قرار

قبل از آنکه نوشتن را آغاز کنم از تمام دوستان و عزیزانی که با تلفنها، یاداشتها و پست الکترونیک خود، ما را مورد محبت خود قرار دادند سپاسگذاری می کنم.

 سخن را با شعری نام آشنا آغاز کردیم. رخداد بدی بود. بم لرزید، خانه ها ویران شد، انسانها جان باختند. چه باید کرد، گریست؟ یا لبخند زد؟ چرخه زندگی با تولد آغاز می شود و با مرگ پایان می یابد. دوستان برای کمک به همنوع خود به بم شتافتند، از تمام دنیا: ایرانی، آسیایی، اروپایی، امریکایی و افریقایی، همه و همه، حتی حیوانات هم آمداند.

  چه شد!؟ حیوانات!؟ سگها!؟ " امدادگران با کمک سگهای زنده یاب پیرزنی را بعد از چند روز از زیر آوار بیرون کشیدند."

  بله سگها کمک کردند، این حیوانات دوست داشتنی، همان حیواناتی که با سنگ، چوب و لگد در کوچه ها از آنها پذیرایی می کنیم. همان حیوانی که با اصحاب کهف نشست و مردم شد. همان موجودی که امام حسن به او غذا می داد.

  افراط و تفریط تا کی، هر موجودی دارایی یک سری فایده ها و مضراتی است. ما چنان حیوانات را نفی می کنیم که دیگر خبری از ببر مازندران نیست، یوز ایرانی و گور سیستانی در معرض انقراض هستند.

  فرزندان این مرز و بوم نمی دانند ایران هم سگهای نژاد دار دارد، سگ تازی (سالوکی) چیست؟ گربه ایرانی چیست؟

  خودتان فکر کنید کشتن بهتر است یا دوست داشتن؟ با ما تماس بگیرید و نظر بدهید.

  دوست عزیزی با ما تماس گرفت و گقت از پارس کردن سگ می ترسد. باید بگویم ترس یک بازتاب طبیعی است ولی اگر موجب سلب آسایش فرد شود تبدیل به یک عارضه می شود، در این صورت مشاوره با متخصصین ضروری است. آدرس یکی از مراکز مشاوره خانواده که از بستگان می باشد به E-mail شما فرستادم.

 دو نوجوان عزیز تماس گرفتند و چندین سوال کردند. ابتدا باید بگویم متاسفانه کتاب تالیف شده ندارم ولی چند مقاله در مورد بیماری دام دارم که در مجلات دامپرور و کشت و صنعت چاب شده است. سن من هم 32 سال است. سنجاب هم حیوان دوست داشتنی است ابتدا موافقت تمام اعضای خانواده را کسب کنید، بعد حیوان به خانه بیاورید چون دیده شده، ایجاد مشکلاتی برای حیوان و خانواده می کند. قبل از تهیه حیوان با دامپزشک مشورت کنید. شما اگر محبت کنید و E-mail خود را بدهید اطلاعات بیشتری برای شما می فرستم.

 دوستان گله دارند و تلفن می زنند چرا مطالب را به روز نمی کنید. باید بگویم حجم کاری در پلی کلینیک زیاد است، همچنین از ابتدا قصد داشتم مطالب را ماهانه کنم، با اسقبال و محبت بیش از اندازه دوستان سعی می کنم مطالب به هفته شود.

 

 

/ 1 نظر / 13 بازدید
ارش

بادرود فراوان: لطفا در مورد تربيت ونگهداری پرندگان شکاری توضيح دهيد اين پرندگان رو به نابودی هستند پس بايد پرورش داد با سپاس