گربه ها

  درود بر تمام یاران<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 دوستان مرتب نامه می فرستند که مطالب شما سیاسی شده است، در پاسخ باید بگویم، هر چیزی را بتوان نادیده انگاشت هویت ملی را نمی توان نادیده گرفت.

 نوشته های امروز را ترجیع می دهم در مورد گربه ها باشد.

  گربه در سن شش ماهگی ( البته با تغییر شرایط آب و هوا زودتر و دیرتر هم می شود ) به بلوغ می رسد، بهترین زمان برای جفت گیری گربه سن یک سال و نیم است، معمولا 4 تا 6 توله می زاید، بچه گربها باید تا سن چهل روزگی از مادرشان شیر بخورند، بعد باید از غذاهای نرم شروع به غذاهای سفت کرد غذای گربه باید حاوی پروتیین زیاد باشد، به گربه خود عادت دهید از غذاهای خودتان استفاده کند. غذا حتما پخته باشد بطور مثال ماهی خام می تواند موجب کمبود ویتامین B1 در گربها شود، بنابراین بغییر از میوه جات بقیه غذاها پخته باشد و حتما حاوی سبزیجات باشد، چونکه مصرف بیش از اندازه گوشت موجب کمبود کلسیم و اختلال در اسخوانها می شود، مصرف لبنیات برای گربه مفید است اگر نسبت به شیر واکنش نشان می دهد به شیر چند قاشق ماست اضافه کنید، از دادن جگر به گربه خود جدا اجتناب ورزید.

  گربه ها دوست دارند مدفوع و ادرار خود را بر روی خاک انجام دهند، اگر از خاک معمولی استفاد می کنید حتما هر روز خاک را عوض کنید ( بدلیل چرخه انگل توکسوپلاسموز ) در غیر این صورت از خاک های مخصوص گربه استفاده کنید و مدفوع را هر روز جمع کرده و داخل کیسه ای دور بریزید.

  گربه ها عموما علاقه ای به حمام کردن ندارند در صورت نیاز ماهی یک بار گربه خود را می توانید بشورید.

  مسایل درمان انگلی( هر سه ماه یکبار) و واکسیناسیون را جدی بگیرید.

 

  سعی میکنیم در نوشته های بعدی اطلاعاتی در مورد حیوانات دیگر و از جمله گربه در اختیارتان قرار دهیم در صورت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09122114415 و یا E-mail: mjzakerian@yahoo.com  تماس بگیرید.

                                        

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
مديريت فهرست پزشكي

سلام - وبلاگ شما به فهرست پزشكی پرشين بلاگ اضافه شد - موفق باشيد.

سيامك رهامي

سلام؛ سباسگزارم

sohail hashemi

سلام بر دوستان پويای من.. اميدوارم ما را در جمعتان بپذيريد. آرزوی موفقيت.