هاری

  درود بر تمام دوستان<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 پیش از هر چیز عید غدیر را به تمام دوستان تبریک می گویم. برخی از دوستان در مورد بیماری هاری سوالهای می کنند، بهتر آن دیدم این نوشته را در مورد بیماری هاری اختصاص دهم.

  هاری بیماری است که در اثر ویروسی از خانواده رابدو ویریده ایجاد می شود. این ویروس تمام حیوانات خون گرم از جمله در انسان می تواند ایجاد بیماری کند. بیماری از بزاق حیوان هار که حیوان یا انسان را گاز  گرفته است ایجاد بیماری می کند و ویروس در عضلات به سمت اعصاب انتهای می رود و شروع به تکثیر می نماید، هچنین بیماری می تواند از طریق زخمی که در تماس با بزاق حیوان هار قرار گرفته است ایجاد بیماری کند.

  بیماری به دو شکل خود را نشان می دهد 1- هاری خشمگین 2- هاری ساکت(فلجی) ، در ابتدا تغییر رفتار حیوان ایجاد می شود، در مرحله بعدی حیوان زوزه می کشد و حالت درندگی به خود می گیرد،مردمک چشم باز می شود، از دهان حیوان بزاق زیاد ترشح می شود، در مراحل بعد فلجی به حلق میرسد و صدای زوزه حیوان عوض می شود،ترس از آب در انسان دیده می شود و از علایم بیمار بودن سگ نیست.

  شکل ساکت بیماری: در ابتدا فلجی در عضلات گردن ایجاد می شود صاحی حیوان فکر می کند چیزی در حلق حیوان گیر کرده است،بعد فلجی به تمام بدن می کشد و حیوان در مدت 48 ساعت می میرد.

  امیدوارم این نوشته هم برای شما جالب باشد.  

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
رضا

با سلام، شما اطلاعات خوبی به ما می دهید. من فکر می کنم که به کارتان خیلی علاقه مندید. تبریک می گویم.

حسین بابائی

با یاد و نام خدا در ابتدا ازشمابه خاطراین مطلب خوب تشکر می کنم

مليکا

خيلی خوب بود . موفق باشی

مهسون

با عرض سلام من مهسون هستم از ابرکوه مطلب شما خيلی خوب بود بچه های کلاس خيلی دوست دارن شما را ملاقات کنند.