اعتراضیه دامپزشک مشاور به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس

پول ملی نشان از اقتصاد پویا آن کشور است نتایج افت ارزش پول ملی نسبت به دیگر پولهای رایج نشان از ضعف مدیریتی، وضعیت بد اقتصادی، وجود تورم، بی پشتوانه بودن پول ملی و ... است.

اما آیا وضعیت اقتصاد ایران بدین شدت بیمار است که تنها در یک روز حدود 500 تومان ریال نسبت به دلار افت کند. شکی نیست در این شرایط دست های برای ضربه زدن به ارزش پولی ملی وجود دارد. اما متولی و مغز متفکر جلوگیری کننده از این بی اعتباری وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی است. قبلا هم گفتم که باید قبول کنیم وزیر و رئیس کل بانک مرکزی که زیر دستان آنها اختلاس میلیاردی می کنند نمی توانند سکان دار اقتصاد کشور باشند. من دامپزشک هستم اما اگر در کلینیک خودم در حال ضرر دهی باشم باید مشاوره های استخدام کنم تا چاره کار را به من نشان دهند یا وضعیت کشور به گونه ای است که همه دارند با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و بسبب آن من هم دارم ضرر می دهم و یا من باید مطب را تعطیل کنم و بدنبال کار دیگری بگردم.

خانم ها و آقایان نماینده مجلس، اقتصاد ایران با روند کنونی قیمت ارز رو بسمت بیمار شدن می رود نگاهی به اقتصاد اتحادیه اروپا بیاندازید وقتی بخشی از اروپا اقتصادش بیمار شد سراسر اروپا دچار بحران اقتصاد شد. فکر کنم هنوز چاره کار در دستان خودمان است تا کشور را از این وضعیت نجات دهیم. من کارشناس نیستم تا ریشه های این تورم ها موقتی ( یک روز مسکن گران می شود، یک روز اتومبیل، یک روز مرغ، یک روز دلار و ....) را بیابم اما باید قبول کنیم که دلیل اصلی تورم، تحریمها است که مسئولان ارشد اقتصادی هیج تدبیری برای جلوگیری از آن نیندیشیده اند. با قیمت کنونی ارز چرخ های تولید می خوابد. تالار معاملات ارز نبایستی قیمتش دو درصد کمتر از قیمت ارز بازار آزاد اعلام می شد این کار یعنی دولت قیمت حباب گونه بازار آزاد را به رسمیت می داند یعنی وزیر ما و رئیس کل بانک مرکزی افراد آینده نگر نیستند. ما باید به فکر ایران باشیم نه اینکه دولتهای غربی با انگشتشان ما را بچرخانند.

در آخر سخنی با شخص رئیس جمهور و نماینده های مجلس دارم. شاخص های اقتصادی تنها به انرژی هسته ای معطوف نمی شود هیچ شکی نیست که ما باید در بحث هسته ای پیشرفت کنیم شاید روزی به این نتیجه برسیم برای امنیت مرزهای کشور نیاز به بمب اتمی داشته باشیم اما نباید تمام اقتصاد کشور را فدای یک هدف کنیم در حال حاضر بسیاری از جنبه های اقتصادی ما مانند بمب هسته ای است که دولتهای غربی را دچار سردرگمی کرده است. رسالت مطبوعاتیم من را واداشت تا بگفته شخص رئیس جمهور که گفته بود اگر مردم اعتراض کنند ما سیاستهای اقتصادی را تغییر می دهیم عکس العمل نشان دهم و شعار تمام ایرانیان این است.

چو ایران مباشد تن من مباد

/ 7 نظر / 37 بازدید
یک همکار

دوست عزیز نه فکر کنی با حرفات موافق نیستم. اما همانطور که قبلاَ هم خدمتت گفتم چرا ما باید در این شرایط لب به اعتراض گوییم و احیاناَ هزینه دهیم. مگر این ملت شریف فکر منی که چندین کتاب نوشتند و در مقایسه با کشور همسایه ترکیه در وضعیت زیر صفر زندگی می کنند هستند؟؟ یکبار کسی به من گفت دستت بشکند که در فلان کار پیشرو بودی؟ یکبار همین ملت عزیز ایران آمدند به تو بگویم دکتر خدا قوت که بدون چشمداشت مادی مجله راه انداختی. کمک نمی خواهی. دکتر تاریخ را بخوان چایکوفسکی در روسیه. واگنر در آلمان. پاستور در فرانسه و بوعلی سینا در سده های پیشین همین کشورمان با اسپانسر مالی افراد نیک سیرت به خلق آثار هنری و علمی دست زدند. یک نگاهی به من و خودت بیانداز در میان 70 میلیون ملت . در میان بیشترین تعداد پورشه سوار در آسیا. در میان بیشترین متقاضی تور آفریقای جنوبی. من و تو تنها هستیم و یاوری بجز خدای بزرگ و رفیقی جز خانواده و معدودی دوست نداریم. نمی گم کار علمی را ببوسیم و بگذاریم کنار.

یک همکار

اگر می شد . اگر آن عشق سوزانی که خودت می دانی نبود با این برخوردها روزی هزاربار بایستی از این راه پر سنگلاخ به عقب می رفتیم و فکری به حال جیب تار عنکوبت بسته خود می کردیم. لذا کار علمی با تمام سختی ادامه می دهیم. کجی دیدیم دلسوزانه متذکر می شویم اما در این مقوله بگذار آنان که در طی این 7 سال از برکت حضور جناب دکتر متنفع شدند خودشان هزینه دهند. آنان که به برکت ارتباطات چندین شغله هستند . در بهترین مراکز علمی. اقتصادی . فرهنگی و اداری با مزایای عالی مشغول کار هستند خود هزینه دهند. من به شخصه خودم از سال 81 که وارد بخش تحقیق شدم. هر روز مصائب مسیحی را تا شب می گذارنم و به لطف ایزدی تا العان جانم به اتمام نرسیده و نیمه جان ادامه می دهم. شما هم همینطور. ملت عزیز ایران کسی را می خواهد برود جلو هزینه دهد و بعد موقع خوردن انگور جلوتر از همه هجوم برند. اینبار دکتر عزیز من دیگر نمی خوام برای هیچ ایرانی قدر ناشناس دیگر جلو روم. همانقدر که کار علمی می کنم و در خصوص مسائل اجتماعی دلسوزانه نقد کافی است. شما چطور؟

سعید سیری

با سلام و عرض ادب با نهایت احترام روز 14 مهرماه روز دامپزشکی را خدمت شما تبریک می گوییم و از شما دعوت می کنیم که مطالب ویژه این روز را در وت پارس مطالعه نمایید.متفاوت ترین مطالب برای این روز ...

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1086120842

مریم

جناب دکتر به نظرم خود مردم ایران بانی این فلاکت امروزه ایران هستند.وقتی اعتراضات فقط بین خودمان باشد و صدایمان به گوش مقامات نرسد و اعتصابی در کشور صورت نگیرد وضعیت بدتر ازین هم میشود.مشکل ما اینست که هر سازی میزنند می رقصیم !

ف...

سلام. من یه جوجه غاز دارم که چشمش باد کرده و عفونت کرده حتما چیزی بریده چی کار کنم کمک کنید چه دارویی تجویز میکنید؟ ممنون

ف...

باسلام. ببینید استاد احتمالا وقتی میخواسته چشمشو بخارونه نوک پاهاشون تیزه رفته توی چشمش چون خیلی مراقبشم به جایی هم نخورده حتما ولی در کل باد کرده و چرک از توش میاد بیرون معلومه میخواستم فقط با این شرایط یه چرک خشک کنی چیزی حداقل اسمشو بگید که مناسب حیواناته تهیه کنم چون اصلا اطلاع نداررم از این چیزا.. میخواستم خودم چرک خشک کن هایی که رایجه رو بریزم تو اب بهش بدم ولی هنوز اینکارو نکردم. ممنون.