تهيه حيوانات خانگی

حکیمی را گفتند پندی بیاموز: گفت، خوش بین باش، دیگران را دوست بدار و از محبت دیگران لذت ببر.                                                                                            <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

  درود خود را یه تمام کسانی که این وب بلاگ را مورد محبت خود قرار می دهند و به آنهای که تازه به جمع ما پیوستن می فرستم.

  خانم میترا درگاه و یاسمن علیان از کارت زیبای شما سپاسگذارم. همچنین از نوجوان عزیز: لیدا، زهرا، مارال، حسین، پژمان بخاطر محبتشان تشکر می نمایم.

  دوستان عزیز تماس گرفتند و خواستار راهنمایی جهت تهیه حیوان شدند.

  برای تهیه و نگهداری حیوان نکات زیادی است، که مختصری در این زمینه توضیح می دهیم.

 

  در ابتدا رضایت تمام افراد خانواده یا کسانی که با آنها زندگی می کنید را جلب نماید. شاید کسانی که با شما زندگی می کنند از حیوان خاصی که شما قصد آوردن آن را به محل زندگی خود دارید ترس یا آلرژی داشته باشند، همیشه سلامت بهداشتی و روانی خانواده خود را مد نظر داشته باشید. این را بدانید حیوان شما از خود صداهایی را با توجه به نوع خود در می آورد، بنابرابن سعی کنید رضایت همسایگان را جلب نماید.

  با آوردن حیوان به خانه ممکن است بسیاری از دوستان و آشنایان به خانه شما نیایند، ببینید آیا می توانید دوری آنها را تحمل کنید؟

  هر موجودی احتیاج به تیمار و مراقبت دارد، آیا شما زمان کافی جهت این کار را دارید. همیشه این را در نظر داشته باشید که حیوان عروسک نیست و یک موجود زنده است، پس شما چقدر به او می توانید محیت کنید؟ در زمانی که شما به مسافرت می روید چه کسی از حیوان شما مراقبت خواهد کرد؟

  هر حیوان نیازمند آموزش و تربیت لازم جهت تطابق با شرایط زندگی شما است، آیا شما این زمان را برای آموزش حیوان خود دارید؟

  در هنگام تهیه حیوان از سلامت حیوانی که می خواهید تهیه کنید مطلع شوید، حیوان سالم معمولآ سر حال، مو یا پر یک دست و شفاف دارد، خوب غذا می خورد و چشمان براق دارد، با نمام این توضیحات با دو شرط  از فروشنده حیوان را تهیه کنید: 1- دامپزشک مورد اعتماد من حیوان را معاینه کند. 2- یکی دو روزی حیوان در خانه من باشد تا مشخص شود خودش را می تواند با شرایط ما عادت دهد یا نه.

  سعی کنید قبل از تهیه حیوان از دامپزشکان اطلاعاتی از قبیل نژادهای مختلف حیوان، نحوه غذا دادن، شستشو، آموزش.... بدست آورید. 

 در پایان دوستانی که خواستار شماره تلفن و پست الکترونیک ما بودند.

۰۹۱۲۲۱۱۴۴۱۵ E-mail:mjzakerian@yahoo.com       

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
رضا ويسي

سلام. از اينكه در ۱۴ خرداد به شمال آمده و سگ مرا ويزيت كرديد ممنونم. راستي وبلاگ ساده اما بسيار متين و موقري داريد. اميد وارم هميشه موفق باشيد.

آناهيتا

سلام.وبلاگ جالبي داري...من كه لذت بردم..یه كمش رو خوندم و خوشم اومد...بقيه اش را آفلاين ميخونم...از نظر شما كه مسئله اي نيست؟نه؟موفق باشيد....

شيرين

سن گربه رو چطور می توان تشخيص داد؟