نژاد سگ

  با درود

 با سپاس بی کران از تمام دوستان و صاحبان حیوانات که ما را مورد مهر خود قرار می دهند. بسیاری از دوستان تماس می گیرند و درخواست ادامه معرفی نژادهای سگ را می کنند، بدین سبب این نوشته را به معرفی نژاد داشهوند می پردازم.

 داشهوند Dachshund یا داکل به سگهای با بدن کشیده و پاهای کوتاه ( البته در برخی از نوع این سگها تقریبا کوتاه است ) که در ایران بیشتر به نام سگ سوسیسی شکل معروف است گفته می شود. این نژاد دارای سه نوع یا تیپ می باشد. 1- مو کوتاه 2- مو بلند 3- مو مجعهد که هر کدام از این سه تیپ خود سه اندازه مختلف دارند.

 داشهوند علاوه بر اینکه سگی دراز و پا کوتاه است، سگی به نسبت چثه خود قوی و عضلانی است، راه رفتن داشهوندها با غرو خاص خود همراه است این نژاد سری کشیده و جمجمه ای تا اندازه ای محدب دارد، ابرو حالت کمانی و بیرون آمده، پوزه بلند، چشم تخم مرغی شکل معمولا به رنگ سیاه، قرمز تیره و یا قهوهای تیره است.

 داکلها سگهای با هوش هستند، این سگها با نشاط، خونگرم و بی باک می باشند. از دیگر خصوصیات این نژاد: بی باکی، سر سختی و اغلب عجول بودن است. با وجود اینکه جثه کوچک دارند ولی شجاع، بدجنس و خیلی ناقلا هستند. داشهوندها به خانواده خود بسیار علاقمند هستند، این سگها برای سفر مناسب و ارتباط آنها با پیران و کودکان بسیار مناسب است.

 سه تیپ مو کوتاه، مو بلند و مو مجعهد دارای سه اندازه از نظر قد و وزن می باشند.

1-  طبیعی normal یا استاندارد: قد 35 تا 45 cm و وزن تا 9 کیلو گرم.

2-  مینیاتور miniature یا کوتوله: قد 35 cm  و وزن 4 کیلو گرم.

3-  عروسکی Toy یا خرگوشی: قد 30 cm  و وزن 5/3 کیلو گرم.

 این نژاد از نظر بیماری مستعد دیسک بین مهرهای، مشکلات قلبی و مجاری ادراری است. این نژاد تمایل به چاق شدن و تنبلی دارد، طول عمر داشهوند بین 12 تا 15 سال است.

  امیدوارم کلیه کسانی که از این نژاد نگهداری می کنند و یا دوستار این نژاد هستند این مطالب برایشان مفید واقع شود.

  عزیزانی که خواستار درمان، واکسیناسیون و ... حیوان خود می باشند با شماره همراه 15 44 211 0912 و یا E-mail mjzakerian@yahoo.com  تماس بگیرند تا با تعیین وقت قبلی در محل شما به درمان حیوانتان بپردازیم.    

 

/ 5 نظر / 12 بازدید
mitra

متن تون جالبه، خیلی خوشم اومد مرسی

رامین

آقای دکتر خواستم از کمک شما در درمان هانی تشکر کنم

میثم

سلام از وب شما متشکرم، اطلاعات جالبی در مورد حیوان خانگی دادید حتما به نوشتن ادامه بدهید خیلی ها خواهان این نوشته ها می باشند

سروش

اقای دکتر با تشکر از مطالب شما لطفا در مورد نژاد و تربیت سگهای شیتزو کمی توضیح دهید

بهزاد و جمشید

وب خوبی داری از نوشته ها خیلی استفاده کردم. وب ما هم در مورد حیوانات هست به وبلاگ ما هم سر بزن و نظرتو بگو.مرسی وب خوبی داری از نوشته ها خیلی استفاده کردم. وب ما هم در مورد حیوانات هست به وبلاگ ما هم سر بزن و نظرتو بگو.مرسی