درود بر همه یاران<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 با سپاس از تمامی عزیزانی که ما را مورد مهر خود قرار می دهند، بسیاری از خوانندگان وب با ما تماس می گیرند و خواهان اطلاعاتی در مورد نژادهای سگ هستند. بنابراین این نوشته را اختصاص به نژاد ژرمن شفرد می دهیم.

 ژمن شفرد سگی است که دارای تناسب اندام بسیار مناسب می باشد خاستگاه این نژاد کشور آلمان است. فرانسویان به این نژاد شین لو می گویند که به معنای سگ گرگ است در خلال جنگ جهانی اول ژرمنها بر روی این نژاد اصلاعاتی انجام دادند و از آن بعنوان سگ نگهبان استفاده می کردند، در حال حاضر از این نژاد بعنوان: سگ گله، سگ نگهبان، سگ پلیس و سگ همراه نابینابان و افرادی که دچار بیماری خاص هستند استفاده می شود.

 شین لو سگی خوش قیافه و بسیار قوی است، این نژاد بی باکی، با هوش، شجاع، بشاش، فرمانبردار و آموزش پذیر است، ژرمن شفرد در هنگام خطر به تنهایی عمل می کند و این نژاد احتیاج به فعالیت روزانه دارد.

 رنگ بدن حیوان مشکی همراه با رنگ بلوطی است، اما رنگهای جگری و سفید هم دیده می شود هر چند رنگ سفید بعنوان رنگ مناسب پذیرفته نشده است و در حال حاضر بنام شفرد سفید آمریکایی طبقه بندی می شود. بدن این نژاد عضلانی و کمی کشیده است، دم قوس دارد و این قوس به داخل دو پا کشیده شده است.

 مشخصات ظاهری نژاد اصیل شامل: 1- سر قوی و پوزه کشیده 2- چشمان متوسط  و بادامی شکل 3- گوشهای سیخ 4- جدوگاه قوی و شیب دار نسبت به پشت 5- دم پشمالو و کمانی شکل

 گوشها معمولا تا سن شش ماهگی باید سیخ شوند، وزن این نزاد بین 35 تا 40 کیلو گرم است در بسیاری از منابع توصییه شده که کلا سالی دو بار این نژاد شسته نشود و هر روز برس شود تا جربیهای زیر بوست بصورت یک نواخت در سطح بدن پخش شود. توجه داشته باشید بعضی از ژرمن شفردها چموش و ترسو هستند این حیوانات باید با اجتماع در تماس باشند و در ابتدای زندگی آموزشهای لازم را ببینند تا این خصلت بد بر طرف شود.

 به امید اینکه این نوشته هم اطلاعات کلی در مورد این نژاد را به شما بدهد خوشحال خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمائید.  

                  

/ 2 نظر / 5 بازدید
امیر امیرخانی

با سلام خدمت شما استاد گرامی وب سایت دامپزشکان ایران زمین به همت دانشجویان این رشته برای افزایش سطح علمی دانشجویان و تمام دوستداران حیوانات در تاریخ 2/5/1384 راه اندازی گردید بازدید شما از این سایت باعث شادی ماست با تشکر

علیرضا

من جدیدا یک بچه سنجاب خریداری کرده ام و نمی توانم ان را رام کنم. لطفا در این مورد راهنمایی کنید.