یوزپلنگ ایرانی آماده مردن باشد!!

یوزپلنگ ایرانی آماده مردن باشد!!

حیات وحش هر سرزمین نشان از دیرین بودن زیستگاههای طبیعی حکایت از تمدن و حکومت خردمندانه دانشمندان بر آن سرزمین و ارج نهادن به مخلوقات خداوندی و به نحوی سپاس بیکران از پروردگار یکتا در جهت خلق شگفتیهای بیکران است.

 در سرزمین باستانی ما نیز حیات وحشی وجود دارد! که گاه و بیگاه تعرض دستان ناخردمند در آن دیده می شود.

 ما به نسل آینده خود در مورد عدم زیستن، بسیاری از گونه های جانوری کمیاب خود، چه پاسخی خواهیم داد؟ آیا ما همانند گذشتگان از جعل و فقر دانش آینده نگری برخوردار هستیم؟

 در خبر ها شنیدیم که یوزپلنگ درمانده ای به روستای حمله کرد و توسط گلوله ماموران انتظامی کشته شد.

سوال این است که آیا این حیوان جزء حیوانات حفاظت شده کشور ما محسوب می شود یا خیر؟ مسئولان حفاظت از محیط زیست ما هیچ اندیشه ای جهت حفاظت از این گونه کمیاب دارند؟ چرا ماموران نیروی انتظامی ما در مورد مسایل زیست محیطی آگاه نیستند؟ آیا باید برای یوزپلنگها کلاس توجیه ای گذاشت که به روستاها و گوسفندان حمله نکنند؟ یا باید به آنها حکم تبعید داد تا برای حفظ جان خود سرزمین ما را ترک کنند؟

 آنچه در این زمینه آشکار است بیکفایتی و بی مسوالیتی رییس سازمان حفاضت از محیط زیست کشورمان است؟

 شاید این رییس بتواند مدال شجاعت به فردی که آخرین یوزپلنگ ایرانی را بکشد بدهد!؟

/ 4 نظر / 8 بازدید
مانی

متاسفانه سطح آگاهی در صد بزرگی از مردم جامعه ما در همه زمينه ها خيلی پايينه. علتشم اينه که اين آگاهی و يا تربيت نه در مدرسه به بچه ها آموزش داده ميشه و نه از نسل قبلی منتقل ميشه. به جای اينها در مدارس تعليم تنفر و عقده داده ميشه. اميدوارم که اينگونه نوشته ها موجب افزايش آگاهی جامعه بشه.

مهشید

از دوستی شنيدم که در کل ايران تنها ۶ عدد تفنگ مخصوص پرتاپ تير بيهوشی به حیوانات وحشی هست. نمی دونم این چقدر صحت داره ولی اگه واقعا اینطور باشه ما باید فاتحه همه حیوانات رو بخونیم. در کشوری که نفت و در آمد اون هدف اصلی سران کشور هستش به نظر شما جان یه حیوون وحشی براشون اهمیتی داره . . .

پری

لطف کنيد نظر خودتان را درمورد شکار برای من بنويسيد

ژاله

سلام.. لينک شما را اضافه کردم. ولی فکر ميکنم بايد خانه تکانی کرد از اين پرشين بلاگ مردم آزار. بروزم.