من یک سگ هستم گناه من چیست؟

من یک سگ هستم، آیا بواسطه سگ بودنم مرتکب جرم شده ام؟ من موجودی هستم که خداوند من را آفرید و یکی از بی نهایت شگفتی های راز خلقت می باشم. اجدادم میلیونها سال قبل بر روی این کره خاکی زندگی می کردند، بعد ها انسانها خلق شدند اما جرم اجدا من این بود که پروردگار، ما را به گونه ای خلق کرد تا پسمانده های انسانها را، که از دید آنها ارزش غذایی نداشت بخوریم و بقول انسانها اهلی شویم. گناه ما سگ ها این بود که در دوران باستان با تکه استخوانی حس وفاداری را به انسانی نشان دادیم که برادر خود را بخاطر اینکه خداوند هدیه  و پیش کش او را نپذیزفت کشت. آیا تا بحال این انسان دو پا که خود را اشرف مخلوقات می داند اندیشیده است که این حس وفاداری را چه کسی در درون سگها نهاده است؟ و باز سر تعظیم به خالق خود فرود می آورم که اراده کرد من سگ شوم و وفادار به صاحب خود به مانم.

من یک سگ هستم همان موجودی که در دوران باستان انسانها را از شر حیوانات درنده نجات می داد، بسیاری از اجدادم در ازای این پاسداری جان خود را از دست دادند. من همان حیوانی هستم که حافظ گله ها و محصولات شما بودم.

آیا فراموش کردید و می کنید که من حتی حافظ جان و مال شما در برابر همنوعان خودتان از قتل و غارتگری بودم؟!

من یک سگ هستم همان موجود پارس کننده ای که با اصحاب کهف بخاطر ترس از ظلم انسانها ستمکار به درون غار رفت آنان می خواستند که سگ را برانند زیرا سگ پارس کننده است و می توانست مخفی گاه آنها را لو دهد، اما غافل از آنکه خداوند مقدر کرد آن سگ با آنها باشد تا حیوانات درنده از بوی آن بدرون غار نروند و این افتخار نصیب سگ شد که بخواب سیصد و اندی سال برود.

آیا فراموش کرده اید؟ آن زمان موسی می خواست بدترین خلقت خدا را به وعده گاه ببرد سگ را کشان کشان برد اما رها کرد و پروردگار به او فرمود اگر این موجود را می آوردی از رسالت عزلت می کردم.

من همان سگی هستم که خداوند در قرآن فرمود " به شما آموختیم که به سگهای خود بیاموزید که چگونه شکار کنند و آن شکار را برای شما حلال کردیم" در حالیکه هیچ موجود دیگر به این افتخار نائل نشد!!

من موجودی هستم که امام حسن به اجدام غذا می داد، امام رضا صاحب سگی که بدلیل کهلت سن سگ را رها کرده بود سرزنش کرد.

من همان موجود زنده ای هستم که بسیاری از اجدام بخاطر تحقیقات علمی کشته شدند، مخلوقی هستم که در برخی از کشورها چشمان افراد نابینا می باشد، موجودی که به افراد بیمار کمک می کند تا دارو و غذای خود را تهیه کنند، همدم افراد تنها و سالخورده ام، سرگرم کننده و مهربان خانه های هستم که با محبت به من می آموزند که چگونه دیگر انسانها را دوست بدارند از کشتن و دعوی دوری نمایند. موجودی هستم که بسیاری از سارقان که آنها هم انسان هستند را ترسانده ام، بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر را شناسایی کرده ام و هزاران نفر از انسانها را از درون برف و آتش، زلزله و سیل نجات داده ام.

شما بگوئید گناه من چیست؟! جرم من بخاطر این است که برخی از انسانها موجودیت من را درک نمی کنند و سگ را بعنوان عروسک و یا کالای می نگرند که از طریق آن به دروازه های تمدن می رسند؟!! یا یار و غم خوار و پاسدار خانه ای که به من بعنوان یکی از مخلوقات خداوند می نگرند؟ آیا من باید در بازداشتگاه ها پلیس جان خود را از دست بدهم؟ یا توسط صاحبان از خدا بی خبر از طبقه چهارم به سوی زمین پرت شوم؟ آیا باید توسط لگد و سنگ بدنم خورد شود؟ یا توسط کابل و باتوم بدنم کبود شود؟

اگر شما می گوئید جرم من سگ بودن است اما من بر این جرم می بالم زیرا خداوند در تمامی ادیان می فرماید که از شرق تا غرب بنگرید شگفتی های خلقت من را خواهید دید و من یکی از دریای بیکران شگفتیهای خداوند هستم. پس به سگ بودن و وفادر خود که خالق در درون من نهاده است می بالم و به آن سر تعظیم فرود می آورم.

/ 55 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد

ببخشید کلمه انسان رو امسان و خوشمون اومد اشتباهی تایپ شد گفتم یه موقع جهان موتوری و میثم اشتباهی بخونند.

ابولفضل

احمد جان اینها به مثابه و مکرالله و الله مکرالماکرین هستند این همه منکر در جامعه رخ می ده که همه می دونند ، اون وقت زورشون به مخلوقات خدا می رسه . ازشون دلیل علمی ، منطقی ، شرعی می خواهی هوچی گری می کنند و فریاد واسلامها سر می دن ای قرآن بزن تو کمر هر چی خالی بنده . با تو هستم جهان ، مریم ، میثمها یه خورده صداقت داشته باشین . یه خورده

محمد

مساله این مملکت نداشتن فرهنگ ، حالا این مخلوقات بیگناه گیر دو گروه بی فرهنگ که فکر می کنن سگ اسباب بازی یا ماشینه و باهاش پز می دن . یکسری که مکتب نرفته ، قرآن نخونده به اجتهاد سنگسار می رسن . خدا نکنه ورق بر نگرده و گرنه دیگه نمی شه لباس تنشون کرد و از اون ور بوم می افتن. یکی از حضرات من تو پاریس دیدم ، تو ایران فقط دماغش از تو چادر معلوم بود اما چون اعتقادش هری هری بود دو سال بعد از اومدن به پاریس وضعی پیدا کرد که آدم شرم می شد بگه ایرانی هستش !!!

اسپایدر گرل

سگ ها را باز زیاد اذیت نمیکنن ولی پرنده ها و گاو ها یا گوسفندان راچه؟میخورن و هر بلایی میخوان سرشون میارن من یه گیاه خوارم و از اون موقع که گیاهخوار شدم خیلی سالم تر شدم و خوش حالم که یه موجود زنده رو نمیخورم دکتر ، لطفا از گیاهخواری بنویسید ، بنویسید که این انسان چه قدر قسی القلبه ، بنویسید که چه قدر تنگ نظر و خام اندیشه و حقیقت رو روشن کنید در ضمن من یه نوجوون 13سالم که عاشق همه ی حیوونام و قبلا هم یه وبلاگ داشتم که فقط از گیاهخواری مینوشتم ولی به دلایلی پاکش کردم و یکی دیگه نوشتم

جواد

در جواب این خواهرم باید بگم . اگر ولشون کنید سگ ،آدم هر چی گیرشون می یاد می خورن. قسی قلب تر از چیزی هستن که فکرشو بتونید بکنید. آدم از دست اینها لا اله الله ، حیف که نمی شه خیلی چیزها را گفت . حیف . دریغ است که ایران ویران شود کنام مریم ، جهان و سایر دیوان شود

سمیه

باید در جواب احمد بگم برادر طرز جواب تو هم به امثال میثم و جهان درست نیست. شاید نیت بدی ندارند. باید قبول کنیم عده ای از افرادی که در ایران سگ نگهداری می کنند به معنای عامیانه جنبه نگهداری سگ رو ندارند . به نظرم عوض اینکه نمایندگان محترم و یاپرسنل نیروی انتظامی از این منظر نگاه کنند راضی به این برخورد نمی شن . دکتر پیشنهادی برای شما دارم مطلبی بنویسید که آیا هرکسی می تونه حیوان خانگی نگه داره . به خدا بعضی از صاحبان این زبان بسته را می بینه دلم برای حیوان بیچاره می سوزه

مهدی و منا

سلام آقای دکتر ببخشید حرف من ربطی به موضوع نداره میخواستم بدونم فاکس تریر آموزش پذیریش چطوره؟پارسش چطور؟[سوال] ممنون خواهشا زود جواب بدید[زودباش]

مهدی و منا

جواب بدید دیگه[زودباش][اضطراب][عصبانی][دلشکسته]

خواهان عدالت

آقای دکتر این ایرانی هایی که خود را پیشرفته و دارای تکنولوژی میدانند همان هایی هستند که نگهداری از یک موجود باوفا را برای تنهایی و افسردگی نگه میدارند ... ولی حتی این انسان های ایرانی هم نمیتوانند همنوع خود را درک کنند که تنهاست چه برسد سگ را.من یک فقیه هستم و در حیاطم هم سگ دارم و تا الان هیچ مشکلی برایم پیش نیامده متشکرم برای متن زیبایتان ... امیدوارم نگهداری از حیوانات جهت علاقه و تنهایی رو به افزایش باشد و جهت خودنمایی رو به کاهش موفق باشید [گل]

خواهان عدالت

خیلی عذر میخوام جمله ام اشتباه شد ((آقای دکتر این ایرانی هایی که خود را پیشرفته و دارای تکنولوژی میدانند همان هایی هستند که نگهداری از یک موجود باوفا را برای رفع تنهایی و افسردگی جرم میدانند !! ))