من ایرانی هستم و این سرزمین کهن را دوست دارم

آیا تا به حال به افسانه های ایران فکر کردید. افسانه های در مورد سیمرغ، هما و ققنوس. سیمرغ کودکی مانند زال را در دل کوه پرورش می دهد زالی که پهلوان می شود و فرزندی به نام رستم دارد تا این یل ایران را از دست تورانیان نجات دهد. همای که بر دوش فریدون می نشیند و نوید پادشاهی بر سرزمین ایرانیان می دهد. اما این افسانه ها با پدیده ای به نام ققنوس کاملتر می شود، ققنوس برای اینکه تازه تر و کاملتر شود خود را می سوزاند و از خاکستر خود ققنوس دیگر پدید می آورد. این تمثیل ها برای چه است؟

صبح جمعه بود و در حال تماشای خبر از شبکه یک بودم "جوانی در اسپانیا بدلیل از دست دادن کار خود را رنگ کرد و مانند مجسمه در کنار خیابان می ایستد این یک شیوه جدید تکدی گری در اروپا بدلیل بحران مالی است هزینه اجاره یک اتاق در اسپانیا بین 600 تا 800 یورو است".

آقای ضرغامی بخدا قسم مرغ ما غاز نیست! رئیس صدا و سیمای ایران بگذارید یک حساب سر انگشتی بکنیم حقوق میانگین یک کارمند یک میلیون تومان است. در تهران هزینه کرایه خانه متری ششصد تا یک میلیون تومان است اگر شما یک اتاق ده متری اجاره کنید می شود بین 180 تا 300 هزار تومان، هزینه خوراک، لباس، حمل و نقل، آب، برق، تلفن و گاز را هم روی این بیاورید البته من حقوق را خیلی بالا گرفتم حقوق یک کارگر با هشت ساعت کار روزانه بین سیصد تا چهارصدو پنجاه هزار تومان است. فکر کنم شما حالا مفهوم افسانه های قدیم را فهمیده باشید. ما ایرانیان عادت داریم از بحران خود را نجات دهیم و خود را حتی اگر شده همانند ققنوس دوباره بسازیم. اما بدترین کار این است مانند شوروی سابق سرمان را همانند کپک زیر برف کنیم و بگویم مرغ ما غاز است. آقای ضرغامی گرانی کمر اقتصاد کشور را خم می کند اما سیمای شما تنها به بحران مالی در کشورهای دیگر می پردازد. خوب است که به مردمان سرزمین خودمان امید به زندگی بدهیم، اما نباید مانند روسها عمل کنیم و پایه های اقتصادی کشور را از درون سست کنیم! قبول کنیم وزیر اقتصاد کشور مان ناکارمدترین وزیر اقتصاد از زمان انقلاب تا کنون بوده است، قبول کنیم آقای رئیس جمهور برنامه ای مشخص و مدون برای اقتصاد ندارد. بیایم خودمان به موشکافی اقتصاد خود بپردازیم  نه اینکه کشور را به فنا بدهیم در این جا سخنی با شخص رئیس جمهور دارم. آقای رئیس جمهور شما نماینده هفتادو اندی میلیون ایرانی هستید غرب و شرق هیچگاه دلشان برای ما نسوخته اگر روسیه امروز ما را حمایت می کند تاریخ نشان داده است که روسها حتی به برادر خودشان از پشت خنجر می زنند!!! چینیها که بدتر همه را پول می بینند!!! وقتی جاده باریک می شود صد نفر نمی توانند از عرض جاده عبور کنند اما بکی یکی چرا؟ شاید عبور تک تک افراد از عزض جاده به نظر برخی معقول باشد! اما اگر جاده پهن شود نه تنها عبور صد نفر را راحت می کند در آینده هم جاده پهن خواهیم داشت. کار شما با سرمایه کشور به مانند همه برای یک هدف است بله هدف اصلی هم ما داشتن ایران آباد  و آزاد، حفظ و پایداری از خون شهدای است که از دیرباز تا کنون برای ایران جان فشانی کردند. حق ما هم دستیابی به انژی هسته ای است اما نه بمعنای از دست دادن تمام دارائی هایمان. من بعنوان یک ایرانی پشت این تحریمها بو های بد و نقشهای شیطانی می بینم!؟

با تمام این اوصاف من یک ایرانی هستم و مانند تمام ایرانیان ایران را دوست دارم. پس حق خود می دانم که برای ایران نگران باشم.

/ 9 نظر / 37 بازدید
علی اکبر

فضولی اقتصاد ایران به شما افراد بی مذهب نیامده خدا شکر کنید که جمهوری اسلامی به شما حق نفس کشیدن داده است

مریم

گرانی و تورم بیداد می کند.نفس کشیدن هم سخت شده!!! الهم عجل لولیک الفرج. تنها اوست که می تواند اوضاع دنیا را سامان دهد.

یاشار

جناب علی اکبر، پس فضولی این مملکت به شما افراد با مذهب آمده که اینطوری مملکت را به فنا داده اید. آفرین و هزار آفرین بر شما ها... شما که از سیاست و مملکت داری چیزی نمی دانید، لطف کنید بروید به مسجدتان.. هالوووو. با عرض پوزش از محضر آقای دکتر.

دانشجو

سلام اقای دکتر من دانشجوی ترم 3 دامپزشکی هستم و به رشته ام هم خیلی علاقه دارم میخواستم از شما بپرسم باید از همین ابتدا چه کار کنم که به بهترین فرد در رشته ام تبدیل شوم؟ و پس از فارغ التحصیلی از سایر هم رده های خود جلو تر باشم؟ممنون میشم اگر راهنماییم فرمایید. با تشکر.

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345415881.06

reza

salam doste man mofid bood montazere shoma hastam

تائب زاده

سلام لطفا در نظرخواهی که درباره مشکلات و معضلات اموزشی دامپزشکی در وبلاگم است شرکت فرمایید. با تشکر

سلام دکتر جان -ریختن محلول تزریقی تایلوزین 5یا10درص داخل چشم گاو وگوسفند برای چشمهای عفونی مفید است یانه

...

سلام مطلبت بسیار زیباست با اجازه شما این را در وبلاگم قرار میدم به من هم سر بزن