بیمه دولتی حیوانات خانگی از افسانه تا واقعیت

ساعت کاری صبح تمام شده بود آماده رفتن بودم اما زنگ تلفن به صدا در آمد:

-  سلام من حمید رضا محمدی هستم رئیس ادراه نظارت و ارزشیابی شعب بیمه دانا، طرحی در ارتباط با بیمه حیوانات خانگی داشتم و می خواستم با شما مشورت کنم.

مکالمه طولانی انجام شد. بعد از این گفتگو با خودم اندیشیدم بعنی این آرزو، زمانی در ایران برآورده می شود که یک بیمه دولتی ( بیمه دانا ) اقدام به بیمه حیوانات خانگی کند؟ فکر کنم شوخی بیش نیست!!!

اما پیگیریهای آقای محمدی و تلفنهای مکرر ایشان، به ثمر رسید و حالا یکی از افتخارات سرزمین کهن مان ایران این است که صاحبان سگ، گربه و پرنده می توانند حیوانات خود را بیمه کنند.

شاید برای برخی افراد بیمه حیوانات مضحک باشد اما دلایل آن را برای شما بیان می کنم تا خودتان فواید بیمه را درک کنید.

1-    در کشوری که تا چند ماه پیش بحث حق تیر و بازداشت سگها مطرح بود و در صحن مجلس طرح سگ گردانی را سی نماینده امضاء کرده بودند بیمه تحولی عظیم و باور نکردنی است.

2-    آینده نگری مبحثی است که تمام انسانهای باهوش به آن می اندیشند، بیمه ابزار است که شما توسط آن آینده آنهای که با شما زندگی می کنند را تامین می نمائید.

3-     بیمه می تواند کمک و پشتوانه ای برای حوادث از پیش تخمین نزده باشد.

4-    بیمه حس اعتمادی است که شما به حیوان خانگی خود می دهید و این حس به این مفهوم است که شما می توانید و می خواهید سالیان زیاد حیوان خانگی شما در کنار شما زندگی کند.

البته ما امیدوار هستیم که در آینده نزدیک بیمه محترم دانا شرایطی را مهیا کند تا  به جای چهار کلینیک منتخب تمام کلینیک های دامپزشکی تهران و در مرحله بعد ایران قادر به بیمه کردن حیوان خانگی خود باشند.

/ 8 نظر / 108 بازدید
ترانه

سلام و متشکرم. من از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شدم. به امید روزی که همه مردم ایران قبول کننده حیوانات بسیار دوست داشتنی و پر از احساسند و از خرافه و.... دست بردارند. بیمه دانا قدم مثبتی در این زمینه برداشته .

سمیرا

جناب آقای دکتر ، با سلام . از این خبر خوب خیلی خوشحال شدم و امیدوارم کسانی که حیوانات خانگی را نگهداری می کنند از این طرح استقبال کنند . با تشکر فراوان و سپاس از اطلاع رسانی جنابعالی

يك همكار

دكتر جان همه ما رو خوشحال كردي. ان شاءالله با اين پيشرفتها فرهنگ صحيح نگه داري از حيوانات رو هم مردم ما ياد بگيرند و طوري رفتار نكنند كه يك نماينده محترم ما تمام وظايف نمايندگي اشو رو كنار بگذاره و فقط به حساب اين عده اندك حكم به برخورد بده. تندروي در هيچ كاري خوب نيست. دين ما مي گه بهترين امور ميانه رويه. جاي تاسف داره جناب محمد تقي رهبر ، زاينده رو خشكيد . سي سه پل ترك برداشت. شما هم مشكل مؤكلينتو رو فراموش كردي و بدون توجه به سيره رول خدا و كلام مولي امير المومنين ميگيد هر كي با سگ بياد بيرون نيروي انتظامي باهاش برخورد كنه. نيروي انتظامي بيكاره ؟؟دزد و متجاوز به بانوان رو ول كنه به حرف شما گوش بده. برو آقا جان درد اسلام داري خانه شهيد راه اسلام نواب صفوي در اصفهان ويران كردند . اي خدا از تندروها به كجا پناه ببريم.

اسپايدر گرل

سلام اگه اين كار انجام بشه فوق العاده ست . در ضمن آقاي دكتر من سگم دو سه روز هست كه رو پوستش لكه هاي سفيدي در اومده كه نه باد داره نه درد ميكنه و نه چيزي فقط تغيير رنگ داده و چند جا به شكل دايره سفيد شده ! مشكل چيه ؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

رضا

اين كار رو چهار پنج سال پيش تو انگليس ميكردن

امین

با عرض سلام وخسته نباشید تمایل به تبادل لینک با شمارو دارم در صورت موافقت منو با دانشجوی دامپزشکی لینک کنید بعد تو وبم نظر بدین تا شمارو لینک کنم. با تشکر

سارا

با سلام لطفا مرا در درمان خرگوشم یاری کنید ، الان مقعدش متورم و دارای تاول است البته با بهتادین شستو شو دادم ولی اثر نکرد و من اصلان امکان اینکه به دامپزشک مراجعه کنم را ندارم اگه کمکم کنید خیلی خیلی در حقم لطف کردین با تشکر[ماچ][ماچ][گل]

کورش

در سرزمینی که حیات حیوانات کفری بیش نیست با بیمه این کافران همدست با شیاطینیم.