ََAffenpinscher

  درود بر دوستداران حیوانات<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 دوستان تماس گرفتند و خواهان اطلاعاتی در مورد نژاد Affenpinscher

شدند.

 این نژاد از گروه سگهای عروسکی، پشمالو با موهای مجعد و نچندان یلنداست، خاستگاه این نژاد از آلمان می باشد و لغت آفن پینچر به معنی تریر شبیه میمون (monkey-like terrier)  می باشد، فرانسوی ها به این نژاد بچه شیطان سیبلو (diablotin moustachu)  می گویند.

 رنگ این نژاد اغلب مشکی است ولی رنگهای دیگر بخصوص خاکستری نیز در این نژاد دیده می شود، آفن پینچر سگ باهوش، آرام ، کنجکاو و روابط خوبی با بچه ها و دیگر حیوانات دارد.

 این نژاد احتیاج به برس و شانه هفته ای سه بار و مراقبت مرتب از گوش، ناخن و دندانها دارد.

 از نظر بیماری این نژاد مستعد بیماری دندانی و عفونت چشم است بنابراین توسعه می شود در معاینه مرتب فصلی وضعیت دندان و کوتاه کردن موهای دور چشم توسط دامپزشک صورت گیرد.

  طول زندگی این نژاد 10 تا 12 سال است. دوستانی که از این نژاد نگهداری می کنند در نظر داشته باشند که این نژاد احتیاج زیاد به ورزش کردن ندارد با این وجود آفن پینچر علاقه شدید به بازی کردن دارد و ممکن است ساعتها به بازی کردن ادامه دهد.

 امیدوارم مطالب این نوشته برای دوستداران این نژاد مفید واقع شود. علاقه مندان می توانند سوالات خود را از طریق پست الکترونیک mjzakerian@yahoo.com ارسال نمایند و یا از طریق همراه:09122114415 تماس حاصل نمایند.

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید