تغذیه در پرندگان و جونده گان

برنامه تغذیه ای پرندگان:

نوع پرنده

جدول تغذیه

قناری

-تخم کتان+دانه منداب یا شلغم+ دانه رامتیل+ دانه خشخاش+ بزرک+ شاهدانه+ دانه کاهو+ ارزن+ جو( معروف به هفت دانه)

- سبزیجات تازه ( شاهی، کاهو، کرفس، برگ قاصدک)

- میوه ها ( سیب، پرتقال و موز )- تخم مرغ آب پز

- غذای مخصوص قناری

باجی ریگار

-شاهدانه، تخم کتان، دانه ها مختلف

- میوه ها ( سیب، موز، هویج، خیار)

- سبریجات ( کاهو، کلم برکلی) – تخم مرغ

-غذای مخصوص باجی ریگار

طوطی

-تخم آفتاب گردن، ذرت، کاج، بادم زمینی، پسته و فندق خام

- میوه ها ( بخصوص انار )– استخوان مرغ – تخم مرغ

- غذای مخصوص طوطی

عروس هلندی

-         تخم آفتاب گردان، شاهدانه، ذرت،بادم

-         میوه ها – سبزیجات

-         غذای مخصوص عروس هلندی

-         برخی از صاحبان پرندگان به آنها غذای خانگی می دهند که نباید زیاده روی کرد.

-         هسته گوجه سبز برای طوطی مشکل آفرین است.

-         زیاده روی در پرتقال می تواند سبب پرکنی شود.

 

برنامه تغذیه جوندگان

نوع جونده

جدول تغذیه

همستر

همه چیز خوار، گردو ، بادم، لبو، کاهو، پوست خیار، سیب، سبزیجات

خرگوش

سبزیجات، یونجه، میوه ها

سنجاب

گردو، بادم، فندق، پسته، بلوط

کاهو به مقدار کم، هویج و سیب

-         گوجه فرنگی برای همستر حساسیت ایجاد میکند.

-         شکلات داده نشود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغذیه حیوانات خانگی شما می توانید به کلینیک مراجعه نمائید.

آدرس ما: تهران، چهار راه پاسداران، خیابان دولت، کوچه خرداد، پلاک 18 ( 3 قدیم ) تلفن  700 70 225   ساعت پذیرش: 10 تا 12 و 16 تا 19

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
واحه

سلام، ببخشید به خاطر این همه مزاحمت، بزرگواری بفرمایید بگویید درمان با سفالکسین را تا چه زمانی باید ادامه داد؟ من امروز در دو وعده غذایش هربار 5 میلی گرم سفالکسین اضافه کردم با توجه به اینکه او غذا را به طور کامل نمی خورد و شربت را محلول در آب غذایش نمودم. آیا می توانم شربت را به شکل محلول در شیر هم برایش بگذارم یا ممکن است مشکل گوارشی پیدا کند؟ تا تمام شدن شربت باید درمان ادامه یابد؟ تا دیروز آموکسی سیلین را در غذایش محلول می نمودم از امروز به دلیل اضافه کردن سفالکسین، آموکسی سیلین را قطع کردم مشکلی پیش نمی آید؟

واحه

سلام عرض شد دکتر جان بزرگواری فرمودید سوالم را پاسخ گفتید، متاسفانه گربه دچار تهوع شدید شد و از امروز به طور کامل داروها را قعط کردم تنها سه روز سفالکسین در دو وعده غذایی اش می ریختم و در هر وعده 5 سی سی که او هیچوقت غذا را کامل نخورد. حالا فقط داروهای موضعی برای زخمش استفاده می کنم اگر برای تهوعش راهنمایی به ذهنتان می رسد ممنون می شوم بزرگوارانه مرا مطلع سازید.

واحه

گربه امروز هم تهوع شدید داشت و مایع زرد رنگی شبیه صفرا بود شاید هم ترشحات معده است، سه روز است لب به هیچ غذایی نزده تنها در روز، چند سی سی آب قند خورده است.

واحه

سلام، متاسفانه گربهء بی پناه زنده نماند و مطمئنم که من باعث مرگش شدم چون حدود دوهفته در غذایش یک وعده در روز آموکسی سیلین می ریختم و روی زخمهایش نیز، گربه تمام پودری را که روی زخمش می ریختم لیس می زد و این باعث بهم ریختن وضعیت گوارشی اش شد، حال پریشانی دارم کاش به حال خودش گذاشته بودمش توضیحات مفصلتر را در کامنت ها نوشته ام فقط دو پست آخر در صفحه اول وبلاگم هست یکی پست "خدانگهدار" که دو خط بیشتر نیست یکی هم پستی خالی که فقط یک عنوان "..." (نقطه چین) دارد در کامنتهای این پست ماجرا را مفصل در پاسخ به کامنتها گفته ام.

واحه

سلام، نمی دونم شاید فکر می کردم تقاضای بی جایی ست که از دامپزشک بخواهم برای ویزیت گربه بیاید فکر می کردم باید دامپزشکی را پیدا کنم که به همین شیوه کار می کند، آقای دکتر هوشنگی خیلی بد سعی در گرفتن گربه داشتند گربه وحشت زده خودش را به در و دیوار می کوبید تا فرار کند در حالیکه ایشان می توانست وقتی من به آرامی مشغول نوازش گربه بودم نزدیک شود زخمهای او را ببیند و با ملایمت گربه را بغل بگیرد من تجربه نگهداری حیوان را نداشتم نمی دانستم گربه را چگونه باید بغل گرفت تا عصبی و وحشت زده نشود... ممنونم که در حد توان سعی کردید کمکم کنید متشکرم ازتون.

ژاله ف

درود بر تو... میبینم اینجا پر است از کامنت های واحه. متاسفانه واحه عزیز به حرف من گوش نکرد. از اول به ایشان گفتم گربه ها قدرت خود درمانی دارند و معمولا"‌با لیس زدن خودشان را شفا میدهند. به ایشان توصیه کردم کافیه کمی بتادین با پنبه روی زخم گربه بکشه برای ضد عفونی. به ایشان گفتم آموکسی سیلین اینقدر روی زخم نزیزه و اینقدر به خورد گربه نده.. به او توصیه کردم گربه را با آژانس جائی بفرسته تا دوست دیگری ازش مراقبت کنه.. به هیچ کدام از این توصیه ها گوش نکرد و عاقبت خودش ضربه دید.. در عکس گربه سرحال و سالم بود و فقط زخمی پشتش بود. درهرحال امیدوارم این ماجرا تجربه ای شده باشه برای واحه عزیز تا از این پس تصمیم خودسرانه برای دارو دادن به گربه نگیره. از کامنت شما هم متشکرم..

ژاله

درود برتو دکتر مهربان و دوست داشتنی. آدرس پستی خیابان میرداماد - قبل از میدان محسنی - پلاک 98 (ساختمان جنرال الکتریک) - طبقه دوم - شرکت گریفین لطفا" روی پاکت قید شود ژاله فتوره چی مرسی عزیز [گل]

مرجانک

با درود و آرزوی بهترین ها برای شما دکتر گرامی طبیعت نگهدارتان باد . [گل]

ژاله

انجمن حمایت از کودکان کار و کانون دوست داران حیوانات برگزاری بازارچه نوروزی ویژه غذا ، پوشاک ،صنایع دستی ،سفره نوروزی ،محصولات فرهنگی و . . . جمعه 9 اسفند ماه نشانی .خ سر لشکر فلاحی(زعفرانیه) انتهای خیابان اعجازی(عاصف)، کوچه زنبق،کوی مینا،کوهدامن غربی، مجتمع آموزشی شهید مهدوی منتظر حضور سبزتان هستیم