واحدهای عرضه حیوانات خانگی شناسنامه دار می شوند

امروز خبری برای من پیامک شد که عجیب بود در سایت خبری دامپزشک رفتم و مطلب زیر را دیدم. امیدوارم آقای رئیس (دکتر حزبئی) روی حرف خودشان باشند!!!

دامپزشک: مدیر کل دامپزشکی استان تهران گفت: تلاش می‌کنیم واحدهای عرضه حیوانات خانگی در این استان شناسنامه دار شوند.

 
محمد‌رضا حزبئی، مدیر کل دامپزشکی استان تهران در گفتگو با "دامپزشک" با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر یکسری جلسات مقدماتی با محیط زیست و شهرداری در این رابطه انجام شده تا بر اساس توافقات، ساماندهی مناسبی در بازار حیوانات خانگی انجام شود.
وی افزود: این روزها در بین مردم تهران نگهداری از حیوانات مختلف شایع شده است.
حزبئی خرید حیوان از کنار خیابان و دستفروشان را روش پسندیده‌ای ندانست و گفت: در حال حاضر یک بازار پرندگان در تهران وجود دارد که کادر بهداشتی در آن مستقر شده است.
وی ادامه داد: با خرید از این محل می‌توان اطمینان داشت که نظارت‌های بهداشتی روی حیوانات آن انجام می‌شود.
مدیر کل دامپزشکی استان تهران با اشاره به اینکه در حاشیه بازار پرندگان برخی دستفروشان اقدام به فروش حیوانات بدون نظارت‌های بهداشتی می‌کنند، بیان داشت: برخورد سازمان محیط زیست با این افراد و جمع آوری آنها نیز چاره‌ساز نخواهد بود و تا زمانی که تقاضا وجود دارد، فروش حیوانات خانگی به صورت غیرمجاز نیز ادامه خواهد یافت.
وی تاکید کرد: متقاضیان باید بدانند برای حفظ سلامت خود حیوانات را از مراکز مجاز تحت نظارت خریداری کنند.
حزبئی در پاسخ به این نکته که چنین مراکزی در تهران وجود ندارد، پس چگونه افراد می‌توانند اقدام به خرید حیوانات خانگی از مراکز مجاز کنند، خاطر نشان کرد: برخی کلینیک‌ها و دامپزشکان بخش خصوصی اماکن خاصی را برای خرید به مشتریان خود توصیه می‌کنند.
وی اضافه‌کرد: اماکن توصیه شده تحت نظارت این دامپزشکان قرار دارد بنابراین خرید از آنها مشکلی را برای متقاضیان نگهداری از حیوانات خانگی ایجاد نمی کند.
/ 5 نظر / 38 بازدید
گلشن

پس راه حل پیدا شد! هر کاری می خوان بکنن ولی این موجودات بدبخت که در جایی زاده شدن که هیچی جز نجس بودن ازشون نمیدونن را بگذارن بیان بیرون هوایی بخورن

پری

ضمنا انگار خیلی بی رمقه دست و پاش.و تو قسمت پاهاش و چشماش تورم وجود داره انگار دیگه تو لاکش جا نمیشه! من تو یزد زندگی میکنم و اینجا هم کسی رو نمیشناسم که برم پیشش دوس ندارم حیوون بیچاره بمیره برا همین تو نت دنبال یک دامپزشک بودم ممنون میشم کمکم کنین ببخشید سرتونو درد اوردم خدانگهدار

مریم

به نظر من اول باید جلوی شکار غیر قانونی حیوانات علی الخصوص سنجاب را بگیرند که نه تنها نسلش در ایران شدیدا در حال انقراض است بلکه این حیوان صد در صد خلق و خوی جنگلی داشته و نگهداری اش در منزل شدیدا به حیوان و صاحبانش صدماتی جدی وارد میکند. تو رو خدا به گوش همه برسانید که سنجاب نخرند.والله که حیوان خانگی نیست!!! درمورد ایده سوق دادن اذهان به سمت مراکز مجاز خرید حیوانات باید بگویم موافقم اما در صورتیکه همانند استاندارد ایران که کاملا غیر استاندارد است این مراکز هم فقط عنوان مجاز نگیرند و کاملا غیر مجاز کار کنند و فقط راهی برای گرانتر فروختن حیوانات شود.بیاییم کمی هم به فکر خودمان نباشیم.حیوانات هم مخلوقات خداوند هستند پس کمتر حقوق آنان را پایمال کنیم.

راحله

سلام سگه دوستم زایمان کرده و بعد از تمام شدن ۴۰ روز از بدنیا اومدن توله ها میخوام یکیشو بگیرم.برای گرفتن شاسنامه باید به کجا برم و چه مراحلی رو طی کنم.ممنون .